• PLANOWANIE WYJAZDU
  Tutaj znajdziesz wszystkie posty dotyczące planowania wyjazdu - to musisz wiedzieć najpierw!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CIEKAWOSTKI
  W tym miejscu znajdziesz ciekawostki - warto przeczytać, mało kto o tym wie!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • BLOG
  Masz ochotę przejrzeć wszystkie wpisy, które powstały od początku mojego pobytu na Malediwach? Tutaj właśnie je znajdziesz - miłej lektury! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Cześć!
Mam na imię Magda i witam Cię na mojej stronie! Od 8 lat mieszkam na Malediwach. Prowadzę dwa własne pensjonaty na lokalnej wyspie F. Nilandhoo: Remora Inn oraz Remora Beach House, .

Raj jest bliżej niż myślisz i wcale nie musisz wygrać na loterii, aby go doświadczyć. ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Czy wiesz, że ... ?

... całkowita powierzchnia lądu na Malediwach jest mniejsza od powierzchni Krakowa ? A mieszkańców Krakowa jest dwa razy więcej niż wszystkich Malediwczyków? 

 

Ten maluki kraj to 1192 wyspy rozsiane na 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Ląd zajmuje 1% powierzchni kraju, natomiast 99% to woda (Ocean Indyjski).
Wyspy tubylcze stanowią ok 200 wysepek, a resorty (czyli luksusowe ośrodki tylko z 1 hotelem na całej wyspie) ok 120. Reszta (powyżej 800) to wyspy bezludne.
Poruszanie się między wyspami nie należy do łatwych ani do najtańszych. Większość wysp nie jest ze sobą skomunikowana, a wynajęcie prywatnej łodzi jest bardzo kosztowne (zależy oczywiście od odległości wysp). Transfer publiczny to tani prom, ktory nie doplywa do wszystkich wysp, a motorówki nie pływają we wszystkie dni tygodnia, także jeśli mieszkańcy potrzebują dostać się do stolicy to jest to dla nich nielada wyprawa. Wypłynąć w poniedziałek, aby móc wrócić w czwartek :) 

                             resort Adaaran Select Medhupparu


Stolicą Malediwów jest Male'. To najmniejsza i zarazem najbardziej zaludniona stolica świata. Mieszka tutaj połowa populacji (ok, 200 tys osób), wyspa mierzy 2 km x 1 km. Na wyspie obok znajduje się międzynarodowe lotnisko, na które dostać sie można z Male' regularnie kursującym co 10 minut promem. Aktualnie trwa budowa mostu na znak przyjaźni chińsko - malediwskiej, łączącego stolicę z lotniskiem. 

UPDATE: Most jest skończony i można się bez problemu o każdej porze dostać taksówką na lotnisko. 

                       foto: Magdalena Typel                                 Male'