• PLANOWANIE WYJAZDU
  Tutaj znajdziesz wszystkie posty dotyczące planowania wyjazdu - to musisz wiedzieć najpierw!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CIEKAWOSTKI
  W tym miejscu znajdziesz ciekawostki - warto przeczytać, mało kto o tym wie!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • BLOG
  Masz ochotę przejrzeć wszystkie wpisy, które powstały od początku mojego pobytu na Malediwach? Tutaj właśnie je znajdziesz - miłej lektury! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Cześć!
Mam na imię Magda i witam Cię na mojej stronie! Od 8 lat mieszkam na Malediwach. Prowadzę dwa własne pensjonaty na lokalnej wyspie F. Nilandhoo: Remora Inn oraz Remora Beach House, .

Raj jest bliżej niż myślisz i wcale nie musisz wygrać na loterii, aby go doświadczyć. ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

O mnie

Najczęściej zadawane mi pytanie: jak to się stało, że zamieszkałaś na Malediwach? 
Nie planowałam tego. Propozycja przeprowadzenia się na drugi koniec świata spadła na mnie sama, a ja postanowiłam z niej skorzystać. 
Zaczęło się banalnie - od wakacji na Malediwach. Wypoczywałam nie w luksusowym resorcie, ale na jednej z lokalnych wysp. Był to mój pierwszy tak daleki i egzotyczny wyjazd bez mojego ówczesnego męża, z którym rozstaliśmy się po prawie 10 latach. Przez pewien czas, nic nie było już takie samo. 
Aż do tych wakacji na Malediwach. To tam odżyłam na nowo, przestałam wracać do przeszłości, a nawet momentami o niej zapomniałam. Świat okazał się znów piękny. Wróciłam odmieniona i oczarowana tym pięknym miejscem. Ludźmi, którzy obdarowywali uśmiechami na każdym kroku i nieśli bezinteresowną pomoc. Widoki, natura, palmy, świat podwodny, słońce, czas, który stanął w miejscu, lokalna muzyka - "mogłabym tu żyć!" - wypowiedziałam na głos widocznie w odpowiednią godzinę.
Po kilku dniach od powrotu, dostałam propozycję współpracy od wspólnika właściciela domu gościnnego, w którym zatrzymałam się. Zaproponował mi on poprowadzenie nowego domu na innej wyspie, który wtedy był w trakcie budowy. Jako, że nie miałam żadnych zobowiąząń, dzieci, kredytów, postanowiłam z tej propozycji skorzystać. W końcu nie co dzień zdarzają się takie oferty :) No i gdyby coś poszło nie tak - zawsze mogłam wrócić.Na tym blogu znajdziecie opowieści z moich początków na Malediwach, już jako mieszkaniec, a nie jako turystka. Niespodziewanie i nieoczekiwanie pojawiła się nowa i wyjątkowa miłość, która trwa od 2014 i niech trwa jak najdłużej ☺ Z Imranem mamy wspólne pasje (nurkowanie, podróże), które uwielbiamy ze sobą dzielić, mamy podobne poczucie humoru i podejście do świata. Choć on, z małej wioski, gdzieś na środku oceanu muzułmanin, nie miał o wielu kwiestiach pojęcia, więc ja chętnie zabrałam go do mojego świata, a on mnie do swojego. Prowadzimy wspólnie nasze Guest Housy na wyspie F. Nilandhoo. Ja jestem bardziej od papierkowej roboty i relacji z goścmi (głównie odwiedzają nas turyści z Polski), a on od strony rekreacyjnej, czyli wszystko to, co z oceanem związane (jest kapitanem motorówki, nurkuje z gośćmi, pływa na kite surfingu, wakeboardzie, skuterach, itp.).
Na blogu znajdują się również: oferty noclegowe, cenniki wycieczek, ogólne informacje odnośnie samej wyspy, transferów, cen na wyspie, zakazów i nakazów a także mnóstwo kolorowych rajskich zdjęć, które wszystkie są robione przeze mnie osobiście. 


Po szczegółowo opowiedzianą moją historię, możecie sięgnąć tutaj  ☺