• PLANOWANIE WYJAZDU
  Tutaj znajdziesz wszystkie posty dotyczące planowania wyjazdu - to musisz wiedzieć najpierw!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CIEKAWOSTKI
  W tym miejscu znajdziesz ciekawostki - warto przeczytać, mało kto o tym wie!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • BLOG
  Masz ochotę przejrzeć wszystkie wpisy, które powstały od początku mojego pobytu na Malediwach? Tutaj właśnie je znajdziesz - miłej lektury! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Cześć!
Mam na imię Magda i witam Cię na mojej stronie! Od 8 lat mieszkam na Malediwach. Prowadzę dwa własne pensjonaty na lokalnej wyspie F. Nilandhoo: Remora Inn oraz Remora Beach House, .

Raj jest bliżej niż myślisz i wcale nie musisz wygrać na loterii, aby go doświadczyć. ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego akurat Nilandhoo


Mieszkam na Malediwach od 4 lat. Z początku dużo rzeczy mnie dziwiło, wiele ciekawiło, jeszcze więcej śmieszyło (w pozytywnym tego słowa znaczeniu, np. to, że na motocyklu dwóch pasażerów wiezie stół i 4 krzesła). Dziś to wszystko wydaje mi się już tak bardzo normalne, trochę spowszedniało. Dlatego lubię czasem przystanąć i obserwować pedzący tu z tempem żółwia świat. Znów zachwycić się tym wszystkim na nowo, odkryć w ludziach wspaniałe, komiczne czasem istoty. To, za co kocham Nilandhoo.
Za tą wiejską, ludzką ciekawość, kiedy się o czymś na środku drogi czy w knajpce rozmawia. Pozornie delikatne tematy, ale na cały głos, a każda kolejna, mijająca lub do knajpki dochodząca z rozdziawioną gębą istota, z rączkami przy boczkach, zaczyna dopowiadać swoje. I pół wsi rozwiązuje twój problem. I jeden mądrzejszy od następnego.


Za to, że taczki służą do wszystkiego. Na taczkach wozi się towar do sklepu, prowiant na piknik na plaży. Czasem dzieci. Liście wiezie się na wysypisko, a naszym gościom walizki.

Fot: Joanna Bogdańska 

Za to, że mój sąsiad zamontował kolumnę na zewnątrz, ktora podpięta jest do komputera (żeby lepiej słyszeć muzykę podczas prac na dworze), ale kiedy wraca do domu, kolumna nie zostaje odpięta. O północy cała ulica słucha tego, co aktualnie leci u sąsiada, film lub muzyka. Nikt nie zwraca uwagi. Nikt nie puka i nie ucisza, nikt nie dzwoni po policję. 
Za to, że wszystko tutaj robi się grupowo. Smażenie chlebowca w sezonie, robienie przyprawy curry, plecienie sznurków czy dachów strzechowych z liści palmowych. Za to, że jeden tak bardzo jest za drugim i pomoże mu, chociaż ten nie zawsze ma szansę się odwiędzyć. 

Produkcja curry

 Smażenie liści jack fruita i prażona cebulka 

 Smażenie chlebowca

Wydobywanie lokalnych orzeszków  

Za wszędobylskie dziaciaki, pięknie wystrojone, pachnące, zawsze uśmiechnięte wołające na mnie "gość" lub "guest house", albo po prostu "Maguda". Kiedyś podłuchałam jak jedna dziewczynka mówiła do drugiej,że ten gość to już tak długo tutaj siedzi! Za to, że ich rodzice są tak bardzo z nich dumni, mimo, że mają ich 7, prezentują każde z osobna z taką samą dumą. Za to, że wołają "siema" jak gdyby nigdy nic. 

Za zestawienie kolorów na domach, ża to, że wieś nie jest szara i bura

Za świat podwodny, za to, że łatiwce ryb, rekiny, ogończe i ośmiornice przychodzą przywitać się przy każdym snorkowaniu 

Za piękną rośliność, egzotyczne kwiaty i drzewa

Za palmy i liście palmowe, za możliwosci, jakie dają i jakie cuda można z nich wyczarować. Za to, że zdobią port i rzucają cień Za tę jedną szczególnie 


Za kokosy! Które mogę pić hektolitrami
Za bananowy gaj, najpiękniejszą soczystą zieleń, jaką widzialam i najpyszniejsze banany, jakie w życiu jadłamZa muszelki wyrzucone na brzeg Za nietoperze, czaple, kraby i gekony 

Fot. Zbyszek GrabowskiZa to, że mam gdzie jeździć na rowerze i mogę obejść się bez auta i prawa jazdy, którego nigdy nawet robić nie próbowałamZa piekarnię. Za to, że gdy wchodzę i Pan Starszy - właściciel mówi "moja królowa". Za to, że rzucają wszystkie zamówienia, aby bez kolejki zrobić mój marchwiowy sok 
I wreszcie: za NAJPIĘKNIEJSZĄ NA ŚWIECIE plażę, o ktorej dużo mówić nie trzeba

 Plaża o poranku
Za najwspanialsze zachody słońca

Za sąsiednie wyspy, na których mamy ten zaszczyt, aby bez problemu przez chwilę pobyć 
Nilandhoo! Bez Ciebie nic nie byłoby takie samo! 


Komentarze

 1. Bardzo dziękuje Pani Magdo. Zawsze wprawiają mnie w zachwyt zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja!!!! Zazdroszcze (w pozytywnym znaczeniu) tego wszystkiego-zieleni,blekitu i zyczliwosci ludzi. Bardzo chcialabym tam pojechac 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Co do przyjazdu, to wszystko jest do zrobienia :) Kwestia ustalenia sobie priorytetów :)

   Usuń
 3. Niech To trwa tak długo jak tylko zechcesz !!! Ten raj !! Żyć po woli ! to ma sens :) Może kiedyś Cie odwiedzę ,bardzo bym chciała Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. SHUKURIYYA za fajne fotki i ciekawe informacje:))
  pozdrowienia dla Pani i calej WSI ;))
  Darius Darek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzienniki Typelka -rewelacja,Pani Magda-przecudowna.Dziekuję,że zechciała
  się Pani podzielić tym rajem na ziemi.Jestem zachwycona!!!
  Codziennie na fb czekam na nowe zdjęcia i wiadomości :).
  Dzięki Pani Malediwy są na wyciągnięcie ręki,dotąd pozostawały tylko w sferze
  moich marzeń.Wraz ze znajomymi pomału przymierzamy się aby Panią
  odwiedzić i zobaczyć ten raj na żywo :).
  Pozdrawiam!!! Gosia G.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam zaszczyt gościć w tym cudownym miejscu. Nie ukrywam, że jest to jedyne miejsce do którego chce wrócić i nastąpi to niebawem.
  Pozdrawiamy Madziu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne! Nie tylko krajobrazy, ale i słowa w jakich je opisujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Magdo, zakochałam się w widokach ze zdjęć. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć w to piękne miejsce.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz