• PLANOWANIE WYJAZDU
  Tutaj znajdziesz wszystkie posty dotyczące planowania wyjazdu - to musisz wiedzieć najpierw!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CIEKAWOSTKI
  W tym miejscu znajdziesz ciekawostki - warto przeczytać, mało kto o tym wie!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • BLOG
  Masz ochotę przejrzeć wszystkie wpisy, które powstały od początku mojego pobytu na Malediwach? Tutaj właśnie je znajdziesz - miłej lektury! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Cześć!
Mam na imię Magda i witam Cię na mojej stronie! Od 8 lat mieszkam na Malediwach. Prowadzę dwa własne pensjonaty na lokalnej wyspie F. Nilandhoo: Remora Inn oraz Remora Beach House, .

Raj jest bliżej niż myślisz i wcale nie musisz wygrać na loterii, aby go doświadczyć. ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Na Guraidhoo

Sytuacja na Guraidhoo w miarę opanowana, choć nadal niestabilna. 
Wczoraj przyjechała przeurocza para z Polski, miesiąc temu wzięli ślub, więc podciągnęli wczasy na Malediwach pod miesiąc miodowy. Integrują się z wyspą i mieszkańcami, są ciekawi wszystkiego, nowych smaków, kolorów, świata podwodnego. Wyglądają na bardzo zadowolonych. Zachwyceni byli śniadaniem i dzisiejszą kolacją, Szafik stara się jak może, a goście ewidentnie to doceniają :-) Jest dobrze.

Poniżej kilka fotografii, zaległości jeszcze okiem Pana Andrzeja - tak On widzi Guraidhoo. Główna ulicaSzkoła podstawowa


Zdjęcie robione z drzwi wejściowych od mojego domu

Eid - zakończenie Ramadanu. Mieszkańcy także korzystają z walorów, jakie dała im natura wkoło. Dzieci mogą kąpać się tylko w dni wolne od nauki. Od niedzieli do czwartku jest ogólny zakaz, dlatego, że zamiast chodzić do szkoły, chodziły na plażę. 

Plaża - sand bank na przeciwko resortu Kandooma.  Czyściutko po akcji "sprzątanie"

Anie kochają GuraidhooKormoran, zamieszkał na budowie w porcie. Skąd się tutaj wziął? Rybacy, wypływający na połowy ryb poza atole, korzystają z ich pomocy, do indentyfikowania miejsc, gdzie występują ryby. Tam, gdzie kormorany, tam na pewno będą ryby. Kormorany często kradły ryby z wędek, więc rybacy karmili je, rzucając małe rybki do wody lub pozstawiali na statku. Ten się rozbestwił, bo nie musiał sam nic łowić, kolację podstawioną miał pod dziób. Przypłynął więc z rybakami na Guraidhoo i tutaj pozostał. Karmiony jest codziennie,więc ani myśli uciekać. 


Płaszczki w porcie 


Chłopaki łowią ryby


Dzika Gwiazda Betlejemska


Cmentarz

Komentarze

Prześlij komentarz