• PLANOWANIE WYJAZDU
  Tutaj znajdziesz wszystkie posty dotyczące planowania wyjazdu - to musisz wiedzieć najpierw!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CIEKAWOSTKI
  W tym miejscu znajdziesz ciekawostki - warto przeczytać, mało kto o tym wie!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • BLOG
  Masz ochotę przejrzeć wszystkie wpisy, które powstały od początku mojego pobytu na Malediwach? Tutaj właśnie je znajdziesz - miłej lektury! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Cześć!
Mam na imię Magda i witam Cię na mojej stronie! Od 8 lat mieszkam na Malediwach. Prowadzę dwa własne pensjonaty na lokalnej wyspie F. Nilandhoo: Remora Inn oraz Remora Beach House, .

Raj jest bliżej niż myślisz i wcale nie musisz wygrać na loterii, aby go doświadczyć. ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Eid i party weselne

Ostatni dzień ramadanu. Wszyscy raczej się cieszą, bo znowu będą normalnie mogli jeść, pić i palić, kiedy będą chcieli. O 1 w nocy oddano strzał w powietrze, oznaczający koniec ramadanu.
3 kolejne dni to tak zwany Eid- święto na zakończenie ramadanu. Wszyscy życzą sobie Eid Mubarak. Tym razem na śniadanie zaproszona byłam wcześniej, w zasadzie to w tym pełnym ludzi domu, każdy dostaje jeść wtedy, kiedy się zjawi. Zmieniają się tylko talerze. Śniadanie to przypomina mi raczej obiad. Ziemniaki z warzywami, które nabiera się rękami na kawałek urwanego naleśnika. Nie ma kawy, nie ma herbaty ani chleba z masłem. Wszystko bardzo mi smakuje, jednak zjadłabym czasem takiej najzwyklejszej bułki z masłem, z serem lub szynką.
Ale zanim doszliśmy na to śniadanie, wstąpiliśmy jeszcze do kilku miejsc, bo chłopcy chcieli pogadać z kumplami^^ Kolejna rzecz, której muszę się nauczyć: jeśli wychodzę z domu i udaję się w konkretne miejsce, po drodze wstępuję jeszcze do 3 innych. Ale tym sposobem miałam możliwość zrobienia kilku zdjęć z różnych stron wyspy.


To będzie łódka, tradycyjne Dhoni, którą będziemy wozić na wycieczki naszych gości. Jest prawie skończona, a wczoraj dowiedziałam się, że będzie nosić moje imię. Jej właściciel chyba mnie polubił 

Dziara i Sambe
Sambe, jeden z braci tej licznej rodziny. Pracuje w pobliskim resorcie, o nazwie Cocoa


Resort Kandooma


Resort Cocoa
Po śniadaniu poszliśmy na kolejne śniadanie … to przyjaciela Zaheen, który prowadzi szkołę sportów wodnych. Bardzo często nie a go na wyspie, część rodziny przebywa w Male, część pracuje w resortach. Dlatego wpadł on na pomysł wynajmowania swojego domu backpakersom, taka tańsza alternatywa dla studentów. Dom jest bardzo kolorowy, w przyjemniej okolicy.
W pierwszy dzień Eid, biega się po mieście i smaruje napotkanych mieszkańców czerwoną farbą. Oczywiście mnie to nie ominęło. Największą frajdą było wysmarować kogoś, kto się tego zupełnie nie spodziewał.


Oto część rodzinki, u której się stołuję i z którą spędzam czas. W środku stoi Natalia, żona Zaheena, pochodzi z Ukrainy.

Przeszliśmy się jeszcze kawałek po wyspie, smarując koleżanki i kolegów i poszliśmy wreszcie na plażę. Odkąd tu jestem, nie miałam jeszcze okazji pływać w oceanie.

Cały dzień wszyscy mówili o wieczornym party. Ze będzie party, na terenie szkoły, że też mam iść. Kolor przewodni: różowy. Wszyscy się wystroili i poszliśmy na te party. Okazało się, że to nic innego, jak podwójne wesele. Zwyczaj jest taki, że na przyjęcie zaproszona jest cała wyspa. Pary stoją na małej scenie, do której ustawiona jest kolejka, każdy podchodzi, składa życzenia i wręcza prezent.

Wszystko odbywa się przy bladym świetle, w tle przygrywa spokojna muzyczka. Na szwedzkich stołach ustawione są pyszności słone, ostre, słodkości, owoce, napoje. Wszystko przepyszne. Każdy podchodzi i nakłada, później siada przy wolnym stoliku. Kelnerzy się uwijają, sprzątają puste talerze i kubki. Prędko robią miejsce na stołach dla kolejnych gości. Wszystko odbywa się w bardzo przyjemnej atmosferze, bez chaosu, bez alkoholu, bez mordobicia na koniec imprezy.