• PLANOWANIE WYJAZDU
  Tutaj znajdziesz wszystkie posty dotyczące planowania wyjazdu - to musisz wiedzieć najpierw!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CIEKAWOSTKI
  W tym miejscu znajdziesz ciekawostki - warto przeczytać, mało kto o tym wie!
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • BLOG
  Masz ochotę przejrzeć wszystkie wpisy, które powstały od początku mojego pobytu na Malediwach? Tutaj właśnie je znajdziesz - miłej lektury! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Cześć!
Mam na imię Magda i witam Cię na mojej stronie! Od 8 lat mieszkam na Malediwach. Prowadzę dwa własne pensjonaty na lokalnej wyspie F. Nilandhoo: Remora Inn oraz Remora Beach House, .

Raj jest bliżej niż myślisz i wcale nie musisz wygrać na loterii, aby go doświadczyć. ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Villingilli

W poniedziałek o  12 miałam wymeldować się z hotelu i o 13.30 wsiąść wreszcie na prom do Guraidhoo. Niestety sierpień to okres deszczowy na Malediwach i czasami zdarza się, że przez złą pogodę promy zostają odwołane. I tak stało się tego dnia z promem do Guraidhoo. Wróciłam więc do pokoju i odstawiłam walizki. Deszcz przestał padać, przywrócono promy na niektóre wyspy i tak zrodził się plan aby pokazać mi wyspę o nazwie Villingilli, która jest częścią Male.  To zaledwie 10 minut promem,  nie miałam tego dnia żadnych biznesowych planów, dlatego wsiedliśmy na Shifanowy motorek i udaliśmy się ku terminalowi promowemu.

Deszcz pada 15 minut, czasem 30, ale tak intensywnie, że po krótkim czasie ulice Male wyglądają  tak
Poczekalnia na temninalu promowym. Z tego samego miejsca odpływa prom do Maafushi

Villigilli to mała wysepka, pokusiłabym się o nazwanie jej wioską. Nie jeżdżą skutery, bardzo mało aut. Ma bardzo ładną plażę, z widokiem na Male i jest o wiele czystsza niż inne lokalne wyspy.
We wrześniu na Malediwach odbywają się wybory prezydenckie. Cały kraj obwieszony jest proporczykami, każdy kolor oznacza inną partię.

W tle Male 


Całą wyspę obeszliśmy w ciągu 2 godzin. Wróciliśmy do Male, aby wsiąść na motorek i pomykać przez zatłoczone i zalane uliczki Male.